boat-house-192990_640

Sprawa przeciwko biuru podróży – turyści wygrali

W sprawie toczącej się przed opolskim sądem okręgowym przeciwko biuru podróży Nowa Itaka zapadł dziś wyrok.

Turyści wygrali sprawę, a biuro będzie zmuszone wypłacić im ok. 60 tysięcy złotych. 14 turystów otrzyma zwrot kosztów wycieczki, na którą wybrali się za pośrednictwem biura Nowa Itaka w 2011 roku.

sprawa przeciwko biuru podróży

Sprawa przeciwko biuru podróży

Turyści w 2011 roku wybrali się na wakacje do Kenii. Po przylocie na miejsce okazało się, że będą mieszkać w innym niż wykupiony hotelu. Turyści wnosili o zwrot kosztów wycieczki, ponieważ standard w drugim hotelu był gorszy niż ten, w którym wykupili swój pobyt. Adwokat biura podróży próbował przekonać sąd, że zastępczy hotel miał jeszcze lepsze standard, a dodatkowo turystom zapewniono pełne wyżywienie na koszt biura, jednak sąd przychylił się do wniosku turystów i zasądził na ich rzecz prawie 60 tysięcy złotych. Biuro podróży musi również ponieść koszty procesu, ok. 4,5 tysiąca złotych.

W Polsce podobne sprawy mają miejsce bardzo rzadko, ponieważ turyści obawiają się, że sądowa walka z biurem podróży nie przyniesie rezultatu. Widoczne to było także w trakcie tej sprawy, ponieważ spośród 40 uczestników podróży, tylko 14 zdecydowało się na wystąpienie z pozwem.

Podziel się artykułem:
Przeczytaj też:  Przedawnienie roszczeń w sprawach cywilnych