polscy pracodawcy

Polscy pracodawcy planują podwyżki dla pracowników w 2015 roku

Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman ocenia, że opublikowane w poniedziałek, 9 marca, „Plany Pracodawców” są najbardziej optymistyczne na przestrzeni ostatnich 6 lat.

polscy pracodawcy

Zwierzchnicy firm chcą zatrudniać nowych pracowników, planują również podwyższanie pensji osób, które obecnie zatrudniają.

Planowane zatrudnianie i podwyżki dla pracowników

Ankietowani pracodawcy deklarują, że chcą zwiększyć zatrudnienie w swoich firmach – taką decyzję ma zamiar wprowadzić w życie 30% z nich. Poza tym, 28% zapewnia o wprowadzeniu podwyżek płac w 2015 roku. Dyrektor instytutu badawczego Randstad Katarzyna Gruszyńska podkreślała, że rezultat 30% to aż 4% lepiej niż w roku ubiegłym. Cieszy również, że tylko 7% firm planuje redukcję etatów. Sławomir Majman ocenił, że ten rok będzie dzięki temu odpowiednim i wskazanym momentem na nasilone działania zagranicznych inwestorów w Polsce.

Kto najłatwiej znajdzie zatrudnienie?

Według rezultatów przeprowadzonego badania najwięcej nowych ofert pracy pojawi się w budownictwie, sektorze produkcji oraz handlu. Przedsiębiorstwa z Polski zachodniej i centralnej planują w tym okresie w największym stopniu zwiększać zatrudnienie.

Źródło: pap

Podziel się artykułem:
Przeczytaj też:  Roszczenia przysługujące z tytułu wypadku komunikacyjnego